Porada: zmywalne farby

27 września 2010 – 11:12

Dom to nie tylko meble i dodatki ładnie wyglądające na ścianach. To także masa wykończeń, bez których nie moglibyśmy korzystać z pomieszczeń. Malowanie ścian może być przyjemnym zajęciem i fajną zabawą. Jednak przy tej zabawie nie zapominajmy o tym, ze należy zrobić to porządnie, tak, aby przez kilka kolejnych lat cieszyć się z efektów własnej pracy. Malowanie ścian nie jest aż tak skomplikowane, abyśmy musieli zatrudniać do tego celu specjalne ekipy. Oczywiście wszystko co tylko chcemy możemy zlecić ekipie budowlanej lub malarskiej. Jeśli jednak mamy trochę czasu, a zależy nam na małych wydatkach, możemy zrobić to sami. Jednakże najpierw może powinniśmy zapoznać się z salon aranżacje?

Zmywalne farby

Jakie zmywalne farby wybrać?

Wybór kolorów to jednak nie wszystko. Kolorów jest cale mnóstwo wiec na pewno znajdziemy cos odpowiedniego dla naszych oczu. Oprócz koloru farby maja jeszcze wiele innych właściwości na które powinniśmy zwrócić dużą uwagę. Zanim wiec kupimy puszkę farby kierując się wyłącznie kolorem, poczytajmy trochę o jej właściwościach. Jeśli jest to pierwsze malowanie jakie czeka nasz dom, proponuje wybrać droższe farby zmywalne ( rodzaj II lub I – odporne na zmywanie lub na szorowanie). Takie farby mają znacznie dłuższą trwałość. Chcąc malować świeżo położone płyty wykonane z karton-gipsu, przed malowaniem musimy naszą ścianę odpowiednio zagruntować na przykład farbą podkładową , a następnie możemy malować zwykłą farbą, najlepiej , aby również była odporna na zmywanie.

Ściany, które były wcześniej malowane wielokrotnie będziemy musieli poddać kilku kuracjom. Przede wszystkim będziemy musieli zmyć lub zetrzeć poprzednie kolory ze ścian, a następnie wyrównać wszystkie nierówności. Wystarczy nam specjalny grunt do wyrównywania ścian, który jest dostępny w każdym markecie budowlanym oraz szpachelka. Po wyrównaniu ścian, będziemy mogli wziąć się za ich malowanie. Widzimy zatem, ze malowanie ścian nie jest tak skomplikowane jak by mogło nam się wydawać. Wystarczy jedynie zapoznać się ze szczegółami, a wszystko co skomplikowane staje się proste.

Tags: , , , ,

Sorry, comments for this entry are closed at this time.