Drzwi w domu

14 listopada 2012 – 23:33

Drzwi stanowią znaczącą część każdego budynku i pokoju. Umożliwiają intymność i ciszę, separują a także dają poczucie bezpieczeństwa. Drzwi można podzielić przede wszystkim z aspektu na pełnione przez nie opcje czyli drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

Oczywiście drzwi zewnętrzne są przeważnie mocniejsze i solidniejsze. Często wyposażone są ponadto w mechanizmy zabezpieczające przed włamaniem. Jeżeli odnosi się to do drzwi wewnętrzne to można podzielić je na wiele rodzai np. drzwi łazienkowe, kuchenne, do sypialni i tak dalej. Drzwi wewnętrzne są w stanie przyjmować różne formy: mogą to być drzwi tradycyjne, przesuwane lub łamane. Bardzo kłopotliwe okazują się przeważnie drzwi do pokoju dziecka. Rodzic pragną mieć je całkowity czas na oku choć nie mogą zakazać mu prywatności. W przypadku kuchni idealnym i komfortowym wyjściem zdołają być drzwi wahadło bądź do kompletnego odizolowania od zapachów kuchennych drzwi zupełne czy też pełne przeszklone. Wielu ludzi zamiast wymienić drzwi na nowiutkie rozważa jak odnowić stare drzwi…

Większość z nich decyduje się na zamalowywanie drzwi jednakże znacznie atrakcyjniejszym rozwiązaniem jest użycie okleiny dostępnej w rozmaitych stylach i kolorach. Coraz częściej ludzie decydują się na przykład na szklane drzwi, które są niekwestionowanym hitem minionych lat i nadają każdemu wnętrzu nowoczesny i nietuzinkowy wygląd.

Tags: , ,

Sorry, comments for this entry are closed at this time.